متبع تحت فشار آن دسته از منابع هستند که با ذخیره سازی مناسب آب با تنظیم فشار مناسب در مخزن، اختیاجی به روشن و خاموش شدن ندارند و نیاز را نسبت به روشن شدن مکرر پمپ از بین می برند.بنابراین هرجه این مخزن گنجایش بیشتری داشته باشد، نیاز به روشن شدن پمپ کمتر خواهد بود. بناراین کاربرد مخزن تحت فشار گسترده است. در ادامه به نکات بیشتری در خصوص استاندارد مخزن تحت فشار می پردازیم.

انواع مخازن ذخیره سازی نفت و آب

بیشتر بخوانید: مخزن تحت فشار چیست و چه کاربردی دارد؟

استاندارد مخزن تحت فشار

اساندارد مخازن تحت فشار باتوجه به انواع آن متفاوت است. معروفترين كدهایا همان استانداردهای ساخت مخازن عبارتند از:

 • ASME Sec. VIII
 • BS 5500

هر يك از اين كدها شامل صدها صفحه اطالاعات زیادی اند که در آن به طور مفصل در این خصوص توضیح داده شده. اجزای مخازن تحت فشار شامل پوسته،‌ پایه ، عدسی، بازو لنگری، دریچه بازدید، لوله های ورودی و خروجی، سرریز و قلاب مخصوص حمل و نقل می شود. از مخزن های تحت فشار برای ذخیره انواع مایعات و گاز ها استفاده می شود. همچنین از آن در صنعت شیمی برای ذخیره انواع فراورده های نفتی استفاده می شود.

قیمت ریبون بلندر چقدر است؟

انواع مخازن تخت فشار از لحاظ عملکرد عبارت است از:

 • مخازن ذخره سازی آب
 • مخازن مبدل حرارت
 • مخازن فرآیند

بررسی و تنظیم فشار باد منبع تحت فشار

برای بررسی دوباره مخزن تحت فشار و سرویس آن احتیاج به فشارسنج و کمپرسور است. قبل از آن باید نسبت به این منابع شناخت اولیه داشته باشید به عنوان مثال بدانید سیستم پمپ آن به خوبی کار می کند. یا اینکه پمپ در چه فشاری روشن می شود. بنابراین برای تنظیم و سرویس مجدد مخازن خود شما به یک آپاراتی احتیج دارید.

جوشکاری مخزن تحت فشار

جوشکاری مخازن تحت فشار از روش های متععدی صورت می گیرد. استفاده از روش های متعدد برای جوشکاری با استفاده جنس مخزن از نظر نوع کاربرد و حساسیت در ساخت سنجیده می شود. انوماع جوشکاری مخازن عبارتند از:

 • الکترود دستی
 • جوشکاری میگ
 • جوشکاری زیر پودری
 • جوشکاری تیگ

البته برای ساخت انواع مخازن از روش های مختلفی با توجه به نوع آن استفاده می شود. علاوه بر جوشکار یکی درگر از این روش های دیگر ساخت مخزن استفاده از روش فورجینگ است. از روش فورجینگ برای جوشکاری مخازنی استفاده می شود که کم کربن و کم آلیاژ هستند. در ای روش در مخزن جوش طولی وجود ندارد.

قیمت مخازن تحت فشار

قیمت این مخازن با توجه به برند آن متفاوت است. امروزه مخزن تحت فشار کاریز در مدل های مختلف در بازار موجود است. نکاتی که هنگام خرید مخزن تحت فشار باید به آن دقت کنید، جنس بدنه، توانایی غوطه ور شدن مخزن در آب بنا به نوع استفاده، برند مخزن، کاربرد و نوع سیال مورد استفاده است. امروزه چابک فرآیند با بهترین در طراحی ساخت و تولید و نصب انواع ماشین آلات صنتی با به کارگیری موارد اولیه مرغوب اقدام به ساخت انواع مخزن های تحت فشار کرده است. 

مخزن سیال چیست؟


برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ساخت انواع ماشین آلات صنعتی با ما تماس بگیرید:

 • تلفن همراه: ۰۹۳۵۲۶۲۹۲۶۱
 • تلفن ثابت:۰۲۶۴۵۳۸۳۹۴۱

پانوشت: مشخصات فنی مخازن تحت فشار, ساخت مخازن تحت فشار, استاندارد انواع مخزن تحت فشار, قیمت مخزن تحت فشار, سرویس مخازن تحت فشار, خرید و فروش مخزن تحت فشار با قیمت مناسب

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =