پرکن مایعات

درباره دستگاه پرکن مایعات چه می دانید؟ آیا قیمت و کیفیت آن محصول در دقت کار تاثیرگذار است؟ پرکن پودر چیست؟ در چه زمینه هایی از این دستگاه استفاده می شود؟ آیا استفاده از گریس پرکن در کیفیت کار تاثیرگذار است؟ از این ماشین آلات در بسه بندی در کارخانجات اسفاده می شود. استفاده از آن به جای نیروی انسانی موجب بالا رفتن کیفیت کار و همچنین صرفه جویی در هزینه در طولانی مدت می شود.

برای دانستن قیمت انواع این محصولات در چابک فرایند کلیک کنید

پرکن مایعات

این دستگاه یکی از ماشین آلات صنعتی در زمینه بسته بندی محصولات است و کاربرد اصلی آن پرکردن مواد مایع اعم از خوراکی ها مثل شیر و مشتقات آن،‌ خامه، روغن، آب معدنی و سایر مواد مایع به داخل بسته بندی استفاده می شود. دقت این دستگاه در بسته بندی بسیار زیاد است و همانطور که اشاره شد نسبت به نیروی انسانی در طولانی مدت بسیار به صرفه تر است. از طرفی درمدت زمان کم بسته بندی های زیادی را سازماندهی می کند و در اکثر کارخانجات بسته به حیطه فعالیتشان کاربرد دارد.

این دستگاه در دو نوع شناخته می شود:

 1. دستگاه پرکن مایعات غلیظ
 2. دستگاه پرکن مایعات رقیق

استفاده از پرکن مایعات علاوه بر افزایش بهره وری، بهداشت محیط را نیز بالا می برد و به تمام اتوماتیک شدن تجهیزات کارخانه کمک می کند.

پرکن مایعات می تواند یک یا دو یا شش نازله باشد که این مورد با استفاده از سفارش و نیاز کارفرما تعیین می شود.

عوامل مورد توجه در ساخت پرکن مایعات

توجه به عواملی مانند نوع مواد ،ظرف ،حجم تزریق و دقت نوع پرکن در پنج دسته طراحی و ساخته می شود

 1. سیلندر و پیستونی
 2. ثقلی
 3. وکیوم
 4. پیمانه‌ای
 5. پمپ پریستالتیک

توجه به این عوامل باعث می شود این دستگاه ها برای پر کردن انواع مایعات با گرانروی های مختلف مناسب باشند.

همچنین بخوانید درباره: نوار نقاله

ار آن جایی که اتخاب نوع مناسب این دستگاه امری تخصصی است، بنابراین برای خرید پرکن مایعات نیاز به تخصص مشاوران ماهر چابک فرآیند دارید. برای انتخاب نوع مناسب محصول با ما در ارتباط باشید.

در خصوص قیمت این ماشین آلات باید گفت این سیستم را می توان از ارزان قیمت ترین راه تزریق محصول دانست. چرا که به کمک جاذبه و وزن خود محصول مایع عملیات پر کردن بسته بندی ها انجام می گردد.

پرکن مایعات همچنین بسته به حجم کار شما در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک روانه بازار می شود. روشن است برای تولید انبوه محصول احتیاج به پرکن مایعات تمام اتوماتیک است. البته انتخاب این موارد به عواملی همچون مساحت محیط و فضای کار شما و همچنین منابع وابسته است.

از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم دخالت دست
 • دقت در پر کردن
 • زمان کوتاه تر در تولید
 • عدم هدر رفت مواد اولیه
 • پاکیزگی محیط

نکات اصلی تعمیر و نگهداری و تمیز کردن دستگاه پرکن مایعات

از آن جایی که این دستگاه ارتباط مستقیم با محصول شما دارد باید هر هفته لوله های آن، مخصوصا قسمت هایی از دستگاه که با محصول در ارتباط است، تمیز نگه داشته شود. همچنین بهتر است سایر تجهیزات دستگاه پرکن مایع جدا شده و بخش پر کردن مواد پرکننده باید برای جلوگیری از آلودگی متقابل، روانکاری نوار نقاله با یک صابون یا روغن اختصاصی بعد از شست و شو استفاده شود.

پرکن مایعات

پرکن پودر

دستگاه پرکن پودری نیز مکانیزمی مانند سایر دستگاه های هم خانواده خود دارد و در صنعت بسته بندی کاربردی است. اما تنوع دستگاه های آن بیشتر است. این دستگاه همانطور که از نام آن مشخص است برای پر کردن پودر اعم از پودرهای مواد غذایی ، شیمیایی ، گیاهی ، بهداشتی و … در بسته بندی های مختلف از آن استفاده می شود و در انواع مختلف ساخته می شود.

حتما بخوانید درباره: مخازن تحت فشار

انواع دستگاه پرکن پودر

 • دستگاه پرکن پودری ساشه
 • دستگاه پرکن قوطی
 • دستگاه کیسه پرکن
 • دستگاه پرکن پودری کوچک
 • دستگاه پرکن پودر شوینده
 • دستگاه پرکن پودر کم حجم
 • دستگاه پرکن والودار 
 • دستگاه پرکن پودر لباسشویی

این دستگاه بسته به عوامل مختلف مانند نوع مواد، حجم، دقت لازم، سرعت در انواع مختلف اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و دستی ساخته می شود. البته پرکن های پودری دستی بشتر برای کسب و کار های خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و برای کسب و کار های بزرگ تر مناسب نیستند. بدیهی است که به نسبت کسب و کار و عوامل دیگر انتخاب نوع مناسب دستگاه الزامی است. برای خرید دستگاه پرکن پودر می توانید از مشاوران متخصص چابک فرایند کمک بگیرید.

قیمت پرکن پودری با استفاده از عوامل مختلف مثل تعداد نازل های دستگاه، دقت دستگاه در پرکن محصول برای جلوگیری از هدر رفت و همچنین متراژ نوار نقاله و سایر امکانات استفاده شده در آن متفاوت است. در دستگاه پرکن پودری باکیفیت معمولا تمام قسمت های در ارتباط با مواد از جنس استیل است کعه این امر در تمیز نگه داشتن محصول بسیار کارامد است.

مزایای دستگاه پرکن پودر

 • دقت در اندازه
 • کم ترین مقدار هدر ریز محصول
 • سرعت
 • صرفه اقتصادی نسبت به نیروی انسانی
 • مناسب برای تولید انبوه
 • رعایت مسائل بهداشتی
 • تمام اتوماتیک کردن تجهیزات کارخانجات
 • کاهش درصد خطای وزنی در هر بسته
 • ایجاد محیطی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی
 • قابلیت بسته بندی اتوماتیک
 • کاهش گرد و غبار
 • کاهش هزینه های نشی از حمل و نقل
 • مناسب برای راه اندازی خطوط مواد غذایی و…

عملکرد دستگاه پرکن پودر

ابتدا ادویه جات یا پودر ماشین و یا حتی سایر مواد پودری داخل مخزن بالابر ریخته می شود. سپس توسط بالابر به مخزن قوطی پرکن هدایت می شود. محصول با وزن معین(وزنی که شما تعیین کننده آن در تنظیمات دستگاه هستید) به ترتیب داخل قوطی ها ریخته شده و توسط نوار نقاله جهت درب بندی هدایت می شود. در دستگاه های تمام اتوماتیک معمولا ماشین دارای ۳ متر کانوایر همراه با سینی جلوگیری ریزش پودر است.

دستگاه پرکن پودر دست دوم

پیشنهاد چابک فرایند به شما این است که از دستکاه دست دوم استفاده نکنید. اما اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از دستگاه دست دوم هستید، از ماشین آلاتی استفاده کنید که ضمانت دارند. چرا که خرابی محصول دست دوم نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه نمی شود بلکه برای شما هزینه های چند برابری ایجاد می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

پرکن مایعات غلیظ

گریس پرکن

گریس چیست؟ این محصول از مشتقات نفت و با غلظت بالا و بصورت مایع (مایع غلیظ)، بدست میاید. از ویژگی های این ماده می توان به چسبندگی آن اشاره کرد. از موارد کاربردی کریس میتوان به کاربرد آن برای روانکاری اشاره کرد. پرکردن گریس به روش های دستی و سنتی زحمت زیادی دارد و موجب به هدر رفتن هزینه و زمان می شود. . به همین دلیل امروزه از دستگاه هایی برای پرکردن گریس استفاده می شود که به دستگاه گریس پرکن یا پرکن گریس مشهور است.

انواع دستگاه پرکن گریس

 • دستگاه پرکن گریس گرم
 • دستگاه پرکن گریس سرد

برخی معتقدند که گرم کردن گریس برای پر کردن آن در بسته بندی مناسب ترین روش محسوب می شود. در بسیاری از گریس پرکن ها از این روش استفاده می شود. اما برخی از گریس ها وجود دارند که با گرم شدن کیفیت آن ها کاهش میابد و بخشی از خاصیت خود را از دست می دهند در اینگونه موارد معمولا از دستگاه پرکن گریس سرد استفاده می شود.

بنابراین انتخاب دستگاه پرکن مناسب با توجه به مواد و فضای کار شما یک امر تخصصی است. مشاوران زبده چابک فرایند به شما در انتخاب دستگاه پرکن مناسب کمک می کنند.

حتما بخوانید درباره: مخازن استنلس و کاربرد مخازن استنلس

کاربرد دستگاه پرکن گریس

از کاربرد های این دستگاه می توان به پرکردن رب و کرم های بهداشتی، مواد صنعتی و شیمیایی و همچنین انواع پماد ها اشاره نمود. به پرکن گریس دستگاه پرکن شود.

این دستگاه در دو نوع زیر تولید می شود:

 • گریس پرکن اتوماتیک
 • گریس پرکن نیمه اتوماتیک

در آخر نز باید به این نکته اشاره کرد درست است  هر چه دستگاه از آپشن های بیشتری داشه باشد از قیمت بالاتری برخوردار است اما در طولانی مدت منجر به تولید بیشتر و در نتیجه سود بیشتری خواهد شد و کاربرد های فراوان تری نیز خواهد داشت.

همچنین بخوانید درباره: خودکار سازی

چابک فرآیند

شرکت تخصصی چابک فرایند با در دست داشتن مشاوران خبره در این زمینه اقدام به ساخت انوع پرکن با خصوصیات و مشخصات مورد نظر شما کرده است. بنابراین برای مشاوره در خصوص خرید انواع پرکن با مشخصات مخلف با ما در ارتباط باشید. چابک فرآیند با دارا بودن زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین اجماع امکانات و تجهیزات بسیار خوب و نیز با در اختیار داشتن کادر بسیار مجرب و کارآزموده در سطوح کارشناسی و نفرات اجرایی گام بزرگی را در راستایی تعالی و تولید برداشته است.

همچنین این شرکت اقدام به ساخت ماشین آلات صنعتی، طراحی ، ساخت و نصب انواع ماشین آلات صنعتی، ارائه انواع خدمات ماشینکاری ، طراحی و ساخت و نصب انواع مخازن فولادی و استنلس استیل با بهترین کیفیت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما در ارتباط باشید.

پانوشت: پرکن مایعات ارزان قیمت , پرکن مایعات با کیفیت , انواع پرکن مایعات غلیظ , قیمت انواع پرکن پودر , کیفیت انواع پرکن های صنعتی , خرید دستگاه پرکن مایعات دست دوم , انواع دستگاه پرکن پودری , انواع دستگاه گریس پر کن سرد

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پانزده =