وقتی کلمه نوار نقاله (conveyor) را جستجو می کنید ، با محتوا های بسیار متنوعی روبرو خواهید شد. اول از همه ، هنگامی که ما به تعریف فرهنگ لغت با معنی کلمه نگاه می کنیم ، تعریف “ نوار نقاله ” به عنوان “دستگاهی که امکان حمل بار با دستور کار مدار بسته بر روی زمین یا در ارتفاع را فراهم می کند”ظاهر می شود .

 

نام نوارنقاله برای بسیاری از افراد کاملاً ناشناخته است و برای اکثر مردم معنی ندارد. با این حال ، وقتی به مردم می گوییم تسمه نقاله چیست ، به جای نوار نقاله ، مردم بلافاصله به یک تصویر کارخانه و یکی از نوار نقاله های معمولی سیستم تسمه فکر می کنند که محصولات را بطور مکانیزه انتقال میدهند ولی در واقعیت امر چنین نیست و با خیلی از مزایای این دستگاه که در شرکت امید عمران سهند ساخته می شود آشنا نیستیم.

انواع مختلفی از نوار نقاله ها وجود دارد که به عنوان سیستم تسمه ای شناخته می شود و توسط مردم برای حمل مواد اولیه منتظر پردازش در مکان هایی مانند کارخانه ها ، کشتارگاه ها و فروشگاه ها و کارخانجات مونتاژ استفاده می شود.

نوار نقاله معادن سنگ :

نوار نقاله در قرن نوزدهم نخستین بار و در درجه اول در استخراج سنگ معدنی استفاده شده است. کانوایر در آن زمان برای بارگیری ریل های واگن قطار با حداکثر کارایی مورد استفاده قرار می گیرد.تسمه نوار نقاله امروزه در بسیاری از صنایع غیر از معادن مورد استفاده قرار می گیرد. بطور مثال فرودگاه ها ازیک سیستم نقاله برای بارگیری و تخلیه محموله مسافرین استفاده می کنند، و چمدان های خود را در اختیار گذرگر مسافرین قرار میدهند. تسمه نقاله می تواند مستقیم، منحنی یا حتی دایره ای باشد. تسمه نقاله چرخشیبطور عمده در کارخانجات تولید انبوه مورد استفاده قرار می گیرد. کارکنان می توانند در یک مکان ایستاده و محصول برای بسته بندی یا بازرسی به دست آنها می رسد. در کنار سیستم حمل ونقل (نقاله)، هر کارگر یک کار را انجام می دهد و محصول به ایستگاه بعدی حرکت می کند.

سیستم های اصلی و اساسی نوار نقاله ها کدامند ؟

نوار نقاله زنجیری:

نوعی نوار نقاله است که در تولید بارهای بسته بندی شده  در پالت یا بسته بندی شده ترجیحاً در ساخت فولاد با رنگ پودر الکترواستاتیک ترجیح داده می شود.

نوار نقاله غلتکی:

نوعی نوار نقاله است که برای حمل و نقل مواد بسته بندی شده یا بسته بندی نشده مانند نوار نقاله های زنجیری ، با یا بدون پشتیبانی از درایو ، پوشش داده شده با لاستیک یا PVC و ساخته شده از آلومینیوم یا پودر الکترواستاتیک از ساختار فلزی ترجیح داده می شود.

نوار نقاله های تسمه ای:

این نوار نقاله ها به طور گسترده شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند که توانایی حمل محصولات از مواد بسته بندی شده و بسته بندی نشده به مواد فله را دارند و تقریباً برای انجام هر نوع نوار نقاله طراحی شده اند. تنها تفاوت در ساخت آنها با سایرین شاسی ساخته شده با استفاده از پلی اورتان یا تفلون است.

نوار نقاله های زنجیری استیل یا پلاستیک در هم غلاف شده :

زنجیرهای پیوندی استیل یا پلاستیک و تسمه های مشبک مورد استفاده در ساخت این نوارنقاله ها که برای حمل و نقل انواع محصولات بسته بندی شده و بسته بندی نشده طراحیشده اند ، تنها تفاوت های دیگر نوار نقاله ها هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =